Dworska Kuchnia

 

 

Kuchnia Dworu w Żytnie to połączenie regionalnych produktów od lokalnych dostawców z kreatywnością naszych kucharzy. Tuż obok dworu znajduje się ogród i zielnik z którego czerpiemy pasję i inspirację do tworzenia potraw. Kremy sezonowe, warzywne dodatki, przetwory, konfitury i soki, które znajdują się w naszym menu jak również sklepiku dworskim pochodzą z naszego ekologicznego warzywnika.

 

To nawiązanie do historii tradycyjnego polskiego dworu ziemiańskiego, pochwały życia wiejskiego – pięknie ukazanej w dekoracji rzeźbiarskiej portyku – powrót do czasów kiedy był tu folwark, liczne uprawy oraz hodowle.

Śniadania serwujemy ze świeżo pieczonym dworskim chlebem, regionalnymi wędlinami, wiejskim  masłem i twarożkiem od krów z pobliskiego gospodarstwa. Nie zabraknie również warzywnych i owocowych koktajli, świeżo palonej kawy i szerokiego wyboru herbat podawanych jak za dawnych czasów w imbryczkach. Dla łasuchów prawdziwe domowe wypieki które do naszej kuchni wniosły u nas pracujące Panie.

Restauracja, Bar i Kawiarnia czynne są codziennie w godzinach: 12:00 - 21:00

restauracja

Restauracja

Sala błękitna, sala kredensowa, sala francuska, biblioteczka, kawiarnia, bar oraz taras i park pozwolą cieszyć się naszą kuchnią w niezwykłym otoczeniu. Restauracja Dworu w Żytnie to nie tylko wyjątkowe dania ale również wysokiej klasy zastawa stołowa i wytworna atmosfera. Wszystko to sprawia że pobyt w Restauracji jest magicznym przeżyciem nie tylko dla ciała  ale i duszy. Na klimat i smak naszych dań pracuje wiele osób. To intrygujące miejsce tak jak i forma i smak dań które serwujemy naszym gościom. Na co dzień obsługujemy naszych Gości hotelowych lub indywidualnych a ‘ la cart. Z ogromną przyjemnością zorganizujemy ekskluzywne menu degustacyjne oraz pairing win.

Bar i Kawiarnia

Do kawiarni i baru zapraszamy Państwa na chwilę relaksu, włoską  kawę, desery i nasze rzemieślnicze lody.

Bardzo szeroki wybór win, likierów, whisky, burbonów, whisky single malt, brandy, koniaków…. usatysfakcjonują nawet najbardziej wybrednych smakoszy. Klasyczne koktajle Espresso Delicious Martini, Negroni, Chambord Kir Royal, Bellini…, delikatne dźwięki muzyki oraz przyjazna i profesjonalna obsługa to gwarancja udanego wieczoru.

drink, alcohol, sparkling wine-5087479.jpg

Na życzenie Gości możemy zorganizować prezentację i degustację whiskey ( proces tworzenia whiskey w destylarniach) czy szampana ( podróż po najlepszych domach szampańskich takich jak Dom Perignon, Moet Chandon czy Ruinart)

Cieszymy się, że nasi Goście chętnie rozkoszują się naszymi smakami wczytując się w książki z dworskiej Biblioteczki w pięknym wystroju Kawiarni.

Radość z pracy czerpiemy od naszych Gości, z widoku wracających z Sali pustych talerzy. Motorem i sensem naszej pracy jest wracający do nas Gość – to nam dodaje skrzydeł i energii do Gotowania dla Was.

Sklep

Zapraszamy do naszego sklepu. Jakościowe, oparte na tradycyjnych recepturach i sprawdzone przez ekspertów produkty przedłużą Ci kulinarne doznania i pamięć naszych dworskich smaków.

Dwór w Żytnie

ul. Konopnickiej 92, 97-532 Żytno
T: +48 504 421 598      T: 42 299 66 20
E: recepcja@dworwzytnie.pl

dworwzytnie.pl

Projekt pn.: „Adaptacja dworu Jana Nepomucena Siemieńskiego (wraz z parkiem dworskim) w Żytnie na cele turystyczno-kulturalne” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Copyright © Dwór w Żytnie