Miejsce z historią

 

Dwór w Żytnie to nowa, unikalna odsłona historycznej posiadłości. Zbudowany w 1819r. dwór tętnił życiem przez wiek XIX i początek XX.

Był znanym ziemiańskim salonem, miejscem życia towarzyskiego ówczesnych elit. Odwiedzali go członkowie licznej rodziny, przyjaciele i znamienici goście jak np. Henryk Sienkiewicz, Jacek Malczewski, bł. Wanda Malczewska, czy rodzina Gen. Andersa. Po latach burzliwej historii obiekt kompleksowo odbudowano. Budynek zachował wierność pierwotnej wizji okazałej wiejskiej posiadłości. Wizytówką jego była i jest fasada z czterokolumnowym doryckim portykiem. 

Wnętrze odrestaurowanego obiektu zostało dopracowane w najmniejszym szczególe i zaaranżowane na butikowe miejsce noclegowe, kawiarnię, przestrzeń bankietowo-konferencyjną oraz strefę Wellness.

Zachwyca niezwykle klasycznym stylem, eleganckim wykończeniem, a jednocześnie ciepłą i rodzinną atmosferą oraz przepyszną kuchnią opartą na bazie lokalnych produktów.

Otulony przepięknym, prawie 4ha, zabytkowym parkiem Dwór w Żytnie, położony jest 45 km od Częstochowy (35 km od autostrady A1), pośród malowniczych kompleksów leśnych oraz rozległych pól i łąk. Wokół panuje cisza i spokój. 


Czekamy na Ciebie.

Dwór w Żytnie

ul. Konopnickiej 92
97-532 Żytno

Dwór w Żytnie

ul. Konopnickiej 92, 97-532 Żytno
T: +48 504 421 598      T: 42 299 66 20
E: recepcja@dworwzytnie.pl

dworwzytnie.pl

Projekt pn.: „Adaptacja dworu Jana Nepomucena Siemieńskiego (wraz z parkiem dworskim) w Żytnie na cele turystyczno-kulturalne” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Copyright © Dwór w Żytnie